26.6.2017 Joonatan Alamäki U16-pojat A-valmentajakurssin malliryhmäleirille

Seuran juniori Joonatan Alamäki on valittu U16-pojat UEFA A-valmentajakurssin malliryhmäleirille Eerikkilään 9.-13.7. Leirille on nimetty laaja 80 pelaajan ryhmä, jotta valmentajakurssilaisilla on tarpeeksi pelaajia käytössään ja pelaajat puolestaan pääsevät leirillä näyttämään osaamistaan myös tulevia maajoukkuevalintoja ajatellen. Malliryhmä on valittu kahdesta U16-poikien ikäluokasta (2002 ja 2003 syntyneet).

Joonatan on pelannut kauden aikana B-junioreissa sekä seuran kakkosjoukkueessa Kolmosta hyvällä menestyksellä, vaikka on vasta täyttänyt 15 vuotta ja voisi ikänsä puolesta pelata vielä C-junioreissakin.

Seura onnittelee Joonatania valinnasta ja toivottaa onnea sekä menestystä tulevaan tapahtumaan!

Kuvassa vasemmalta Joonatan Alamäki, Henrik Kalander ja Lauri Koivumies

Jonsku