6.6.2018 TP-47 tyttöjä valittu Helmariturnaukseen

Seuran T15 tyttöjä on valittu Pohjois-Suomen Helmarijoukkueeseen, joka osallistuu turnaukseen Eerikkilässä 16.-20.6.  Joukkueeseen valitut ovat Elina Junes, Noora Alajärvi, Tuuli Alamikkotervo ja Ella Kurttio. Pohjois-Suomen joukkueen yksi valmentajista on seuran valmennuspäällikkö Jouni Seppälä.

Helmariturnaus on Suomen Palloliiton pelaajakehitystapahtuma, jossa yhdistyy pelaajatarkkailu, valmennusosaamisen kehittäminen ja nuorten urheilijaksi kasvun tukeminen.

Turnaus on osa vuoden aikana toteutettujen Helmaripäivien tapahtumaketjua ja osa suomalaisen jalkapalloilijan pelaajapolkua. Tapahtumat antavat työkaluja pelaajien laadukkaaseen arkiharjoitteluun. Tyttöjen Helmariturnaus päättyy All Stars -otteluun.

TP-47 toivottaa tytöille onnea turnaukseen!